اثر مرکب در صدا سازی و بیان برتر

اثر مرکب در صدا سازی

قبل از شروع مقاله اثر مرکب در صدا سازی، جالب است بدانید یکی از پر اهمیت ترین و تکراری ترین سوال ها که در دوره های فن بیان و صداسازی از بنده پرسیده می شود این که کی می توانم صدایم را بهتر کنم و یا کی می تونم مثل شما قدرتمند با تکنیک ها از بیان برتر استفاده کنم !

اولین سوال من این است چقدر در طول روز زمان میذاری ؟

اثر مرکب در فن بیان برتر
اثر مرکب در فن بیان برتر

و خوب بسیار معمول هست که بشنوم خوب این چند روز نتونستم و خوب خسته و خوب خوب خوب های دیگر! وقت استفاده از روش اثر مرکب در صدا سازی فرا رسیده است!

مجموع کلاس های فن بیان برتر و صداسازی مقدماتی ۲ ماه است در گروه آموزشی مدار که در اولین روز جلسه چندین باز تکرار میکنم باید ۱۵ دقیقه در طول روز زمان بذارید !

مانند تمامی موفقیت ها که از رشد فردی گرفته تا رشد شرکت یا حتی مغازه ی کوچکی باید بتوانیم با این نکته کنار بیایم که تکرار بعضی از کارها در طول روز به صورت یکپارچه و نظم مناسب باعث ارتقا شما و جایگاه شما می‌شود!

ساخت صدای مناسب

اثر مرکب در صدا سازی و ساختن صدای مناسب به همین فرمول نیاز دارد. به هیچ عنوان فراموش نکنید . شما چندین سال با عادت ها و استفاده نادرست از صدا و روزناتور ها و……. از صدای خود استفاده کردید و برای تغییر این عادت ها بایستی عادت های جدیدی را پیش بگیرید!

عادت های خوب
عادت های خوب

ساختن صدا و بیان بایستی طبق برنامه اصولی و بسیار آرام آغاز شود.

یعنی شما در طول روزهای اولیه بایستی با ۵ دقیقه تمرین خود را آماده تمارین طولانی تر کنید.

و خوب نمی شود وزنه ۲۰۰ کیلویی را همان روز اول بلند کرد.

در کنار ساخت صدا باید به پرورش ذهن و یادگیری استفاده از صدا هم بپردازید یعنی شما در کنار ساختن بنا بایستی به دیزاین یا همان شکل و شمایل آن نیز توجه کنید.

حالا لازم است این نکته تکرار شود.

ایا صدا و بیان تغییر می کند؟

صدا و بیان تغییر می‌کند و اکتسابی است. ولی با برنامه و تغییر عادت ها و تمرین درست زیر نظر استاد. اگر تمرین صدا و بیان می کنید این فرمول را به خاطر داشته باشید.

۱/۲ ۱/۳ ۲/۵ ۱/۵ = 15

  • 2 دقیقه تمرین 1 دقیقه استراحت
  • 3 دقیقه تمرین 1 دقیقه استراحت
  • 5 دقیقه تمرین 2 دقیقه استراحت
  • 5 دقیقه تمرین 1 دقیقه استراحت