درباره ما

گروه آموزشی مدار با مدیریت استاد سرابندی از سال ۹۶ فعالیت خود را درعرصه آموزش, فن بیان و سخنوری آغاز نموده است!
بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی با توجه به نیاز جامعه ضمن حفظ سیاست‌های آموزشی قبلی، آموزش های تخصصی صدا ، صداسازی (مهندسی صدا) نیز در دستورکار قرار گرفت.

گروه آموزشی صدا سازی

35

دوره برگزار شده

گروه آموزشی صدا سازی

260

دانش جویان

گروه آموزشی صدا سازی

120

پادکست

دیگران درباره مدار چه می گویند

هدف مجموعه ما

گروه آموزشی مدار, تخصصی ترین گروه فعال در حوزه صدا و صداسازی و مهندسی صدا با مدیریت استاد سرابندی از سال ۹۶ فعالیت خود را درعرصه آموزش فن بیان و سخنوری آغاز نموده است!
بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی با توجه به نیاز جامعه ضمن حفظ سیاست‌های آموزشی قبلی، آموزش های تخصصی صدا ، صداسازی ( مهندسی صدا ) نیز در دستورکار گروه آموزش محور مدار قرار گرفت.
آموزشی های مهارت های کلامی و ارتباطی مهمترین مهارت های توسعه فردی در مدار قلمداد می شود.
اما مهمترین و فراموش ترین آموزش که متاسفانه در کشور ما چه در مدارس و چه در دانشگاها به هیچ وجح آموزشی داده نمی شود; علم صدا و مهندسی صدا می باشد.

سوالات متداول

چقدر زمان بذارم تا صدام پخته بشه و جیغ بودن خارج بشه؟

سلام بین ۲ تا ۳ ماه با الگوریتم تمرین های خاص و آموزش درست و صد البته تمرین به موقع صدا شکل می گیره و مشکلات صوتی گرفته میشه و صدای پخته و چابک رو به دست میارید!

فن بیانم به نظرم خیلی خوبه ولی حوصله سر بر میشم بعضی مواقع و احساس میکنم مخاطب توجه نمیکنه؟

فن بیان خوب فقط دایره واژگان زیاد و هوش کلامی بالا نیست شما ملیون ها کلمه بلد باشید ولی نتونید از تکنیک درست، بازی صدا ، حس و تصویر مناسب و به ویژه سیاست درست استفاه کنید دچار این مشکل می شوید. تکنیک مهم‌ترین عامل در فن بیان مناسبه!

چرا صدا رو بالا می برم و یا مدت طولانی حرف میزنم صدام گرفته و خسته می‌شود؟

بزرگترین مشکل ما ضعف در اندام گفتاری مثل (زبان ، عضلات فک و کام و هچنین استفاده از هوای نامناسبه، شما برای رفع مشکل اندام گفتاری رو تقویت کنید ، عضله سازی انجام بدید ، و کنترل و مدیرت هوا و (فک و لب ها رو در دست بگیرید مشکل حل میشه ! البته تقویت تارهای صوتی به ویژه برای برد و حجم خیلی مهمه.

به نظرم صدا تغییر نمیکنه و فکر نکنم بتونم گوینده بشم؟

اشتباه می کنید ما صداسازی رو از پایه آموزش می دیم و هر فردی که علاقه مند باشه وارد عرصه صدا بشه بین ۴ تا ۶ ماه با برنامه آموزشی خاص و تمرین ویژه خودش می تونه صدا رو کاملا تغییر بده و تیپ سازی مناسب گویندگی رو آموزش ببینه! در فرهنگ عامه هنوز فکر میکنن صدا ذاتی است و باید بگم دوره این مباحث تموم شده
صدا اکتسابی به دست میاد و همه می‌توانند! البته با تلاش