ما انسان خردمند هستیم

انسان خردمند

ما زمانی انسان خردمند شدیم که توانستیم آنچه دیدیم ، شنیدم و حس کردیم را با پرو بال دادن برای دیگران بازگو کنیم !

شاید زمانی توانستیم انسان خردمند شویم که چیزهایی که در ذهن خلق کردیم را برای دیگران تعریف کنیم ! راحت بگویم ما توانستیم با ( زر ) زدن انسانی خردمند شویم!

ما انسان خردمند شده ایم!

قبل از شروع توضیحات مقاله انسان خردمند در وب سایت آموزشی مدار پیشنهاد می کنیم کتاب انسان خردمند را بخوانید !

زندگی یک انسان خردمند
زندگی یک انسان خردمند

تحلیل و تجویز راهبردی

شما در طول روز با افراد زیادی سرکار دارید با عقاید و باور های متفاوت، اندیشه هایی که به نوبه خودشان ناب او بی عیب و نقص است !
هر فردی اجازه دارد بسته به دید و درک و باور خویش زبان بچرخاند و حرف بزند !

ما نیز اجازه داریم که گوش کنیم و تحلیل کنیم و نمی توانیم بدون گوش کردن صحیح و درک مخاطب او را به نقد بگیریم یا انکار کنیم !

حالا با توجه به نوشته اول این مقاله کوتاه که بر گرفته از کتاب انسان خردمند است به یاد داشته باشید !

انسان خردمند که ما باشیم ، خیر سرمان می توانند صحبت های خودشان را بدون هیچ پشتوانه معتبری با دید و نگاه خودشان بیان کنند و در کل اجازه دارن (زر ) بزنن.

چگونه انسان خردمند باشیم
چگونه انسان خردمند باشیم

هر انسانی در طول روز با توجه به احساسات و توان ذهنی یا حداقل مطالعه ای که داشته می تواند بین صحبت های خود ۳۰ تا ۴۰ درصد رویا پردازی و توهم سازی کند و بسیار راحت آنها را برای شما بازگو کند.

با توجه به این نکات مطالب زیر را جدی بگیرید

زود باور نباشید

متاسفانه خیلی از ما با روحیات حساس و لطیف و مهرطلبی بیش از اندازه اجازه می دهیم! بزرگوارانی عقاید خود را با بازی با کلمات و استفاده از فرمول های بیان به ما تحمیل کنن ! (به حرفهای مفت گوش نکنید )

کمی مخالفت کنید

خدا را خوش میاد ” گاهی هم شده مخالفت کنید و سوال کنید و مخاطب را عصبی کنید چرا ؟
بزرگوارنی که زیاد در توهمات خود سیر می کنن با کمی سوال پیچ شدن و عصبی شدن ، رشته افکار خودشون رو از دست میدن و نمی تونن با تمرکز بالا زر بزنن ! و دستتشون برای شما باز میشه !

گول ظاهر و جایگاه مخاطب را نخورید

متاسفانه ما در بت سازی تبحر خاصی داریم ! ما افرادی را با توجه شغل ، درآمد و مدرک تحصیلی و یا حتی هیکل درشت در ذهن خود خاص و متفاوت می بینیم و بدون تفکر انتقادی تمام صحبت های این بزرگواران را می پذیرم !

جایگاه انفرادی نقشی در خیال بافی و هذیان گویی افراد ندارد .

واقع بین باشید

۳۰ درصد رویا و ۷۰ درصد واقعیت را ببینید . شما در ویران زندگی می کنید ببخشید ایران قانون جذب کاملا درسته ولی رویا بافی و خیال پردازی بدون این که به تفاوت های فردی و سبک آموزش خانوادگی خود نگاه کنید منجر به شکست میشه ! خیلی از افراد آرزو فروشی می کنن، هم برای خود می خرن هم به افراد دیگر می فروشند !

اگر بدون پشتوانه فکری و بدون آمادگی لازم خیال پردازی کنید بی شک ضربات جبران ناپذیری همچون شکست عشقی را متحمل می شوید . نگذارید رویاهای دیگران که در گفتگو کردن‌شان زیاد به شما می گویند روی شما تاثیر بگذارید.

کلام آخر

تمام صحبت هایی که کردم را به خود بگیرید که شاید خود گرفتار این آفت باشید ! هر چی می بینید و می شنوید یا حس می کنید و شاید می خوانید واقعیت نیست و به راحتی قبول نکنید.

گوش کنید وتحلیل کنید و از خودتان و دیگران بت نسازید ”

و همیشه سعی کنید ۹۰ درصد واقعیت باشید و اجازه دارید ۱۰ درصد قلوه کنید همان گنده گویی بیشتر نه . تاثیر بگذارید و سیلی واقعیت را نثار افراد کنید بگذاریم واقعیت و بیانی درست جولان دهد نه تصوراتی که شاید هرگز رخ ندهد

امیدواریم که از خواندن این مقاله در وب سایت مدار نهایت لذت را برده باشید